Technology

Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

18.03.2021, 08:14 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20 dokonał się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym zrobiło się niebywale głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu rozmaitych tabloidów. Po odejściu pary z królewskiej rodziny oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych był to 1 wspólny wywiad księcia Harry'ego i Meghan. Podczas rozmowy z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, w oparciu zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej stoją chętniej po stronie Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest nadzwyczajnie odmienne, w zależności od wieku oraz upodobań politycznych. Media brytyjskie , iż w przypadku gdy Meghan i Harry zapragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili definitywnie swoją możliwość. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła też temat myśli samobójczych Meghan a także tego, iż książe nie wypatrzył wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam dodał.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili czwórkę profesjonalistów analizujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Profesjonaliści, w tym poprzedni prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując przy tym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Markle używanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym oraz Meghan został pokazany w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio szacunkowo milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako redaktorki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Mając na względzie emocjonujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wielokrotnie. Bezsprzecznie trzeba stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością często analizowany.

Zostaw komentarz