Technology

Wysokie zwycięstwo z Villarreal w Lidze Konferencji - doskonała dyspozycja ekipy mistrza polskiej Ekstraklasy!

07.11.2022, 12:32 0 komentarzy

Ciężko zaprzeczyć temu, że futbolowi sympatycy w naszym kraju nie mają za często sposobności do celebrowania zwycięstw swojej drużyny w pucharowych rozgrywkach. Kluby z naszej ligi w większości wypadków swoją przygodę z pucharami europejskimi kończą prędko i wtedy mogą się skupić wyłącznie na rozgrywkach ligowych. W aktualnie trwającym sezonie jednak szczególne pobudki do zachwytu mają fani Lecha. Drużyna mistrza polskiej Ekstraklasy dostała się do grupowych zmagań Ligi Konferencji i od pierwszego meczu dostarcza swoim sympatykom bardzo dużo emocji. Mistrz Ekstraklasy grał z Villarreal CF, a więc bardzo ciężkim rywalem w trakcie 6 kolejki zmagań grupowych. Wygrana w tym pojedynku oznaczała, że gracze Lecha zagwarantują sobie awans do fazy pucharowej. Należy wziąć pod uwagę to, że sporo ekspertów piłkarskich miało wątpliwości co do tego, że Lech da radę zwyciężyć z zdecydowanie lepiej notowanym przeciwnikiem.

Kolejorz od pierwszych minut tego pojedynku prezentował się znacznie lepiej niż rywal z Hiszpanii. Perfekcyjnym tego przykładem był gol Kristoffera Velde, który strzelony został w 27 minucie tego pojedynku. Fani Lecha oszaleli z radości i zdecydowanie mocniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Wynikiem 1:0 dla poznańskiego Lecha zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Zawodnicy gospodarzy musieli grać uważnie i jednocześnie szukać okazji na strzelenie kolejnego gol w trakcie drugiej połowy spotkania. 6 minut po wznowieniu gry piłkarze poznańskiego Lecha strzelili kolejną bramkę. W 51. minucie gola na 2 do 0 ustrzelił Skóraś, który pokazał się w tym pojedynku bardzo dobrze. Piłkarz Lecha Poznań strzelił drugiego gola trzynaście minut przez końcem spotkania, co doprowadziło sympatyków piłkarskich zgromadzonych na stadionie w Poznaniu do szaleństwa. Pojedynek w ostatecznym rozrachunku skończył się rezultatem 3:0 dla poznańskiego Lecha, co oznaczało zagwarantowany awans do kolejnej fazy zmagań Ligi Konferencji. Mistrz PKO Ekstraklasy w rozgrywkach grupowych zajął II miejsce. W kolejnej fazie Ligi Konferencji Europy grać będą z Bodo/Glimt.