Wojna przeciwko szkodliwym oparom

17.11.2020, 11:52 0 komentarzy
Wojna przeciwko szkodliwym oparom

Dzień Czystego Powietrza było można obchodzić raptem kilka dni temu.Z tej przyczyny powinno się nabrać odrobinę refleksji dotyczących ogromnego problemu, który pojawia się na obszarze całego kraju. Mowa tu rzecz jasna o smogu, który z pewnością może okazać się dla całej cywilizacji naprawdę niebywale groźny. Niekorzystne toksyny, które wdychamy zasadniczo w każdy dzień, mają oczywiście związek z nieustannym przenoszeniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się cały świat już prawie rok. Stanowczo warto cyklicznie objaśniać czym jest degradacja środowiska lub też jakimi metodami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.

Raptem w kilku telewizyjnych programach, z okazji Dnia Czystego Powietrza został poruszony ten właśnie temat. Należy przede wszystkim orientować się, że aktualnie w naszym kraju rozpoczął się sezon grzewczy, a razem z nim wrócił także problem ze smogiem. Sposobem na zapobieganie zanieczyszczeniu powietrza jest ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie mieszkań. Mniej więcej połowę smogu w naszym kraju generujemy my sami w domach, o czym napomknął Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeżeli nie rozmontujemy kotłów zanieczyszczających nam środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.

Zespołów Elektrociepłowni PAK również przyłączył się do walki z z zanieczyszczonym środowiskiem. Wyrabiana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia, za około dziesięć lat okaże się zeroemisyjna, jak orzekł Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę także to, iż problem ze smogiem oraz z koronawirusem możemy ze sobą naturalnie połączyć. Pandemia SARS-CoV-2 ukazała się w obszarach o niepojęcie wysokim zanieczyszczeniu powietrza, czyli we włoskiej Lombardii oraz przemysłowych regionach Chin.

Jeśli chodzi o smog bezsprzecznie należy także wiedzieć, co zasadniczo jest generalną tego przyczyną. Zatem jest to tzw. niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu mnóstwa niszczących substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wspomnianych aspektów jest niepojęcie istotna, w głównej mierze ze względu na nasze zdrowie oraz otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz