Triumf Francuzów z Chorwacją.

07.09.2020, 13:31 0 komentarzy

W spotkaniu Francji z drużyną z Bałkanów mogliśmy zobaczyć bardzo dużo goli. Finalny rezultat meczu wynosił 4:2 na korzyść Francji. Tak więc drużyna z Bałkanów nie dała rady odegrać się za finał mundialu w rosyjskiej stolicy. Mistrzowie świata okazali się w tym starciu delikatnie skuteczniejsi od Chorwatów.

Większość dziennikarzy postrzegało ten pojedynek jako odwet za finałowe starcie mundialu w Rosji. Początkowe minut meczu doskonale to potwierdzały. Gracze Chorwacji wyglądali o wiele lepiej. Tworzyli sporo akcji. Pierwsze trafienie dla zawodników z Bałkanów zdobył Lovren Dejan. Asystujące dogranie w tej akcji bramkowej wykonał Hernandez Lucas. Po 15 minutach zawodnicy gości prowadzili 1:0.

Gospodarze nie umieli spowolnić kolejnych ataków tworzonych przez drużynę Chorwacji. Świetnie spisywał się golkiper Chorwatów. Jego obrona powstrzymała Antoine Griezmanna przed zdobyciem bramki. Zawodnik Barcelony ustrzelił trafienie kilka minut później. W tej akcji golkiper Chorwatów nie mógł skutecznie interweniować.

Wiele bramek w meczu.

Wynik remisowy nie odpowiadał nikogo. Najlepsze ekipy ostatniego mundialu myślały wyłącznie wygraną w tym meczu. Tak więc przez cały czas kibice mieli możliwość śledzenia fenomenalnych akcji. Liczba trafień jest tego idealnym tego dowodem. Na stadionie Francuzów oglądaliśmy pasjonujący spektakl.

Pod koniec pierwszej połowy meczu mistrzowie świata rozpoczęli odrabiać straty. Istotna w w tej sytuacji była dyspozycja Martiala Anthony'ego, który zdobył bramkę dające remis mistrzom świata. Starcia w ramach Ligi Narodów potrafią dać sympatykom piłkarskim sporo wspaniałych doznań. Zawodnicy tych dwóch zespołów pokazali fenomenalne zdolności kibicom na całym świecie. Bez wątpienia mnóstwo telewidzów może być zachwyconych. Na koniec z wygranej cieszyli się mistrzowie świata.

Zawodnicy wicemistrzów świata musieli do oswojenia się z z brakiem punktów. Zawodnicy Chorwacji pokazali się z dobrej strony. Dla Francji to drugie zwycięstwo w Narodów Lidze.